Szkoła Podstawowa nr 91
im. Janusza Kusocińskiego
w Krakowie

Bal karnawałowy

  Wtorek, 5 lutego, był dniem wyjątkowo kolorowym i radosnym.  Od rana wyczuwało się napięcie związane z oczekiwaniem na BAL… Pierwsi ruszyli do tańca Trzecioklasiści, dla których była to ostatnia zabawa karnawałowa w gronie klas młodszych. Bohaterowie bajek przeplatali się z dyskotekowo ubranymi idolami programów muzycznych.

Tydzień Dobrego Słowa

W dniach 4-8.02.2019 rok odbył się Tydzień Dobrego Słowa, w którym podjęto działania: Łańcuch dobrego słowa przygotowany przez poszczególne zespoły klasowe, zawieszenie go w głównej części szkoły, Gazetki tematyczne w klasach, Pogadanki, godziny wychowawcze na temat: Jak dobrze porozumiewać się z ludźmi? Wybór Aniołów:

Warsztaty Zdolny Maluch”

Dnia 1 lutego 2019 roku w klasie II d odbyły się kolejne warsztaty z cyklu „ Zdolny Maluch”. Tym razem dzieci omawiały stany skupienia wody, dowiedziały się czym jest śnieg i skąd się bierze. Niestety za oknem śniegu było jak na lekarstwo, więc wyczarowały własny śnieg do zabawy.

Bal karnawałowy uczniów klas II – gich.

Dnia 5 lutego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Jest to atrakcja bardzo lubiana przez dzieci, bo dostarcza im wielu przeżyć i radości. W pięknie udekorowanej sali pojawiły się kolorowe postaci uczniów klas II.

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy „Leon”

Wyniki sesji jesiennej – 2018, Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego „Leon” Wyniki konkursu Leon            

Akcja „Ferie w szkole”

W pierwszym tygodniu ferii uczniowie klas młodszych uczestniczyli w akcji „Zima w szkole”. Każdego roku wychowawcy wraz z dziećmi spędzają wspólnie czas na zwiedzaniu ciekawych miejsc i zdobywaniu nowych umiejętności. W tym roku dużą frajdę sprawił dzieciom udział w zajęciach nauki jazdy na wrotkach, zajęciach z robotyki oraz zabawy na basenie.

O uśmiech dziecka – projekt

  Bierzemy udział w projekcie: O uśmiech dziecka. Promocja zdrowia i profilaktyka zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży w Gminie Miejskiej Kraków

Krakowska Opowieść Wigilijna

Dnia 6 stycznia 2019 roku klasa II d wystąpiła w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej na osiedlu Szklane Domy ,wystawiając ” Krakowską Opowieść Wigilijną”.